неділя, 18 серпня 2013 р.

Ключниця "Хохлома"

Коли я запримітила ці схемки у журналі "Все о рукоделии" (№3, 2013 р.), то одразу подумала, що мотиви подібні до петриківського розпису, але як виявилося, це насправді - хохлома :-) (Хоча, що ж тут дивного - слов'янська творчість, спільні корені :-)))

Хохлома являє собою розпис дерев'яного посуду, а також меблів, який виконувався червоними, чорними та зеленими фарбами  на золотистому фоні. Причому, на поверхню дерева наносився не золотистий, а сріблястий олов'яний порошок, який після спеціальної обробки та запікання ставав медово-золотистого колору  та надавав посуду масивного вигляду.

Традиційними елементами в розпису, що вирізняють хохлому, є ягідки горобини та суниць, вплетені в квіти та гілля, нерідко також зустрічаються птахи та звірі.

Наразі існує безліч версій щодо виникнення хохломського розпису. Одна з найбільш поширених версій приписує виникнення розпису старообрядцям-втікачам, серед яких було немало іконописців та майстрів книжної мініаюри.

Хоча за іншою версією, існують документи, які підтверджують, що такий спосіб розпису древ'яного посуду з використанням олов'яного порошку побутував у нижегородських ремісничих поселеннях ще в 1640-1650 рр. (до того, як з'явились старообрядці).
Орнамент на посуд наносять двома способами:
- рослинно-ягідний узор малюють по вже посрібленій заготовці;
- спочатку намічають малюнок орнаменту, а потім чорною фарбою заповнюють фон, а малюнок залишається (після обробки) золотим.
Я ж використовувала лише полотно, нитки муліне та схемку Тетяни Кузнецової :-)

Ключі, знаходячись в такій ключниці, не здійснюють згубного впливу на підкладку сумки чи кишені, завжди легко віднаходяться в бездонних глибинах жіночих сумочок :-)


12 коментарів:

 1. Супер!!! Те що потрібно для жіночих сумочок))
  Красиво, практично і позитивно!

  ВідповістиВидалити
 2. Хто б не малював ту хохлому, це дійсно гарно!
  Цікава застібка - різнокольорова.

  ВідповістиВидалити
 3. Чудесная ключница :) Тоже привлекла молния, соединенная из двух разных :) Никогда бы не подумала, что такой узор тоже к хохломе относится)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Очень рада видеть ключницу в участниках конкурса :) Спасибо!

   Видалити
 4. І я про блискавку писатиму: сама зробила, чи вона така була від народження? ;)
  Дуже гарна ключниця! І фото такі гарні-прегарні!

  ВідповістиВидалити
 5. гарна композиція! от і мені цікаво про застібку, сама робила?)

  ВідповістиВидалити
 6. Дякую, дівчата! А застібку зробила із двох :-)) То чоловікова ідея: коли я в нього запитала, яка краще личить - червона чи жовта, то від одразу сказав: "а ти візьми частину однієї, а частину іншої, та й не мучся" :-)))

  ВідповістиВидалити
 7. вот оно настоящее мужское решение! :)
  Очень красиво, и спасибо за рассказ.

  ВідповістиВидалити
 8. Очень интересная ключница получилась!!!! А мужу респект и уважуха за идею с замочком :)) Здорово, когда у творческой жены, да еще и такой творческий муж :))

  ВідповістиВидалити
 9. Чарнівно! І замочок, і квіти, і виконання:) Хохлома? ггг, цікаво. Все воно переплетене в цьому світі...

  ВідповістиВидалити
 10. интересные ключницы получаютя, функциональные... а с молнией так интересно придумала!!!

  ВідповістиВидалити