середа, 15 квітня 2015 р.

Чохол "Феєрія мальв"


За віруваннями наших предків, обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Вони цінували кожну рослинку, кожне стебельце...
Сьогодні мова про мальву.
Мальва – це символ найдорожчого, любові до рідної землі, до народу. У всій Україні, напевно, не було жодного села, не було жодної хати, де б не росли під вікнами або по-під плотом мальви. Вони є оберегами нашої духовної спадщини. Всім, хто вирушав у далеку дорогу, ці квіти нагадували: там земля мила, де мати родила!

Зображенням квітів мальви часто прикрашали будинки, зокрема розмальовували піч. Квітку мальви до 11 інших дівчата обов'язково вплітали у свої віночки, як символ надії.
На сьогодні все, а завтра я ще завітаю, аби розповісти про кілька приємностей, що трапилися зі мною за останні дні :-)

25 коментарів:

 1. Ничего не знала о мальве в этом ракурсе. Было интересно. А чехол супер!!!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Спасибо ,рада, что познавательно получилось :-)

   Видалити
 2. Лариса, так трогательно и душевно, просто до слез. Еще больше хочется навестить то место, где мама родила.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Спасибо большое! Обязательно надо навестить!

   Видалити
 3. Неймовірно гарний !!! Мальви для мене особливі...Для мене це символ дитинства, справжньої родини, світлих спогадів і солодкої ностальгії, бо в бабусі завжди під вікнами росли мальви. Вони будили мене зранку стукаючи своїми верхівками по склу ( а я все літо проводила в селі ) і під ними завжди спав домашній улюбленець -- лінивий, пухнатий, товстий котик :))). Тому і в мене на подвір'ї завжди квітнуть ці чудові квіти.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. А от у нас в бабусі мальв чомусь не було, і навіть в селі я їх не пам'ятаю особливо.... а от вдома біля подвір'я була ціла плантація :-))) Різноманітних сортів і кольорів :-)) Ми їх вже навіть якось як бур'ян сприймали, а от коло моєї нової садиби теж не було мальв, і як же я зраділа, коли одного літа помітила знайоме стебельце(напевно вітром занесло насіння) Тепер уже вирощую два сорти :-)

   Видалити
 4. Прелесть какая, Лариса! Живописно, нежно, изящно!

  ВідповістиВидалити
 5. а я його бачила вживу. Приїхала вгості якось сестрина подружка (світ тісний) і світить ним,а я тут відразу ж "почерк" майстрині впізнала. Дуже якісна робота!

  ВідповістиВидалити
 6. Ох і краса! Я теж хочу)) Взагалі дуже подобаються мальви, колись сіяла в селі вздовж доріжки до хати, всяких кольорів. Зараз немає де насіяти... Треба подумати над тим))) О, в Юлі з попереднього комента! Он де буду сіяти))) Юлік, дозволиш?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Хах, насмішила :-))) І будеш по скайпу ними любуватись? :-) Срочно купляй дачу! :-))))

   Видалити
  2. Мдя... шось я не подумала) треба срочно заміж у село!)))

   Видалити
 7. Чехол удачно подобранным с подкладочной тканью получился, ну а про вышивку, Лариса, отдельная хвалебная речь!

  Я мальвы люблю с детства, люблю, когда их много и цветут они разноцветьем. Очень часто, будучи маленькой, загуливалась в зарослях мальвы, делая из ее цветка юбку кукле, а из бутона - головку.

  Тональные цветовые переходы от лепестков к пестику притягивали мой девичий взор: думалось, вот бы такого цвета лак для ногтей!...

  Это в те советские времена, когда был только красный да бесцветный лак... Да и тем родители пользоваться не разрешали...

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ой, точно, напомнила про куклы! Я уже было и забыла сию забаву :-)))) Были куклы-мамы (с цветков побольше), и куклы-детки (из маленьких цветочков) :-) Спасибо, Оля!

   Видалити
 8. Необычайно красиво! Лариса, ты, как всегда, на высоте! Молодчина!

  ВідповістиВидалити
 9. Как красиво!!!
  До чего всё идеально подобрано!

  ВідповістиВидалити
 10. Обожнюю мальви! Дуже гарно выйшло! А чий дизайн?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую! За основу брала ось цю схему http://data12.gallery.ru/albums/gallery/207384-333dc-59355679-m750x740-u5a6be.jpg
   Але адаптувала її і дофантазовувала вже безпосередньо під потрібні мені розміри

   Видалити